Szczegóły kursu

SZYBKI POWRÓT NA 4 KOŁA

 

Dawno nie jeździłeś, nie jeździłaś? Masz już długo prawo jazdy, ale niezbyt dużo doświadczenia?

 

A może po prostu musisz nagle zacząć sprawnie jeździć samochodem? Teraz to nie problem!

 

Jeśli jednak potrzebujesz zdać egzamin państwowy – zobacz ofertę jazd przed egzaminem.

 

PODSTAWY TECHNIKI KIEROWANIA
ZACZYNAMY OD POCZĄTKU

 

Przygotowaliśmy specjalny rodzaj usługi dla osób, które długo nie jeździły samochodem, ale mają zamiar powrócić do kierowania autem i sprawnego poruszania się po Krakowie. Wąskie ulice miasta, strefy postoju i ciasne miejsca parkingowe to urok każdego większego miasta. Z Nami nie musisz się obwiać. W kilku prostych krokach wszystko Ci przypomnimy i przećwiczymy na żywych przykładach w realnym ruchu. Zaczynamy jednak na pustych parkingach z dla od centrum przypominając podstawy z podstaw. Oferujemy zróżnicowany program i każdy może zdecydować co jest dla Niego najważniejsze i czego chciałby się najlepiej nauczyć. Poniżej wybrane elementy nad którymi pracujemy.

 

PARKOWANIE PO KRAKOWIE

 

Wiele osób ma problem ze sprawnym zaparkowaniem samochodu i nie pomagają nawet czujniki, czy inne cudowne wspomagacze jak kamery i elektroniczni asystenci. W wielu sytuacjach trzeba szybko znaleźć miejsce i sprawnie zaparkować. Nie ma czasu na zabawę w parkowanie tyłem, gdzie pomaga kamera. Jeżeli zna się podstawy i wie jak wyczuć punkty krańcowe pojazdu, to wszelkie udogodnienia są tylko dodatkiem. Na naszym kursie nauczymy Cię prostych technik i taktyki zajmowania miejsca postojowego. Uczymy więcej niż potrzeba na egzaminie państwowym, Będziemy parkować każdym możliwym sposobem, a nie tylko w prawo jak na egzaminie.

 

SPRAWNE MANEWROWANIE AUTEM

 

Ćwiczymy zawracanie i ruszanie pod górę. Jeździmy po „ślimakach” w galeriach, uczymy samodzielnej jazdy do zadanego miejsca polegając na poleceniach z nawigacji. Z Nami nauczysz się jeździć po stacjach benzynowych, samodzielnie tankować. Jeśli zechcesz obczaimy również myjnie automatyczne z podjazdami, zamawianie jedzenia z automatów na dojazdach drive-ów i wiele innych interesujących Ciebie miejsc, gdzie można wjechać samochodem.

 

CZĘSTE TRASY i ULUBIONE MIEJSCA

 

To stały punkt programu. Zazwyczaj Każdy z Was ma jakąś stałą trasę np. z domu do pracy, szkoły, marketu itp. Nie zawsze to łatwy przejazd, szczególnie w dużym mieście ze skomplikowaną infrastrukturą. Na życzenie Klienta trenujemy najbardziej newralgiczne miejsca po których przyjdzie Mu się mierzyć samodzielnie. Dzięki temu będziesz doskonale orientować się sytuacjach i specyfice danego rejonu skrzyżowań. Wiedząc jak ma być prawidłowo nabierzesz pewności w codziennej jeździe.

 

KRAKOWSKIE REBUSY DROGOWE

 

Strefy ograniczonego ruchu, płatne miejsca postojowe, parkometry, zatoczki K+R, kontrapasy, strefy zamieszkania oraz strefy ruchu z dziesiątkami znaków pionowych i galimatiasem oznakowań poziomych może przerażać. Szkoląc się u nas zrozumiesz o co chodzi oraz na czym polega współczesna taktyka jazdy. Przypomnimy też jak należy pokonywać agrafki drogowe, przełączki, ronda turbinowe i wiele innych mogących zaskoczyć niejednego kierowcę miejsc.

 

RÓŻNE SAMOCHODY I RÓŻNE SILNIKI

 

Szkoląc się w Auto Akademii masz możliwość jazdy różnymi markami samochodów o wysokim standardzie wyposażenia oraz z różnymi silnikami. Zdecydowanie polecamy zaczynać naukę na pojazdach z silnikiem benzynowym, ponieważ tylko wtedy można nauczyć się precyzyjnie wyczuwać „sprzęgło” i nie ma później problemów ze sprawnym ruszaniem, czy „smażeniem” sprzęgła. Diesel to zupełnie inna charakterystyka pracy silnika i za tym idąca zupełnie inna technika jazdy, gdzie jeździmy na niskich obrotach. Dla osób chętnych oferujemy także jazdy z automatyczną skrzynia biegów, która zaczyna dziś być standardem w samochodach klasy premium oraz każdym aucie hybrydowym, czy elektrycznym. Nawet z ciekawości warto spróbować, szczególnie że automaty sukcesywnie wypierają manualne skrzynie i są już nieuniknioną przyszłością motoryzacji.

Doszkalanie kierowców przed Egzaminem Kontrolnym
w celu odzyskania uprawnień do kierowania pojazdem

 

Oferujemy także doszkalanie osób po zatrzymaniu prawa jazdy na skutek przekroczenia liczby punktów karnych lub z innych przyczyn po odbyciu kary. Jeśli zatrzymanie dokumentu prawa jazdy trwało dłużej niż 12 miesięcy należy złożyć egzamin kontrolny w MORD. Egzaminator nigdy nie wie z jakiej przyczyny Cię egzaminuje, więc nie stresuj się tym, jednak musisz być tak przygotowany jak potencjalny kandydat na kierowcę który składa egzamin po raz pierwszy. Nigdy nie chwal się, że już miałeś prawo jazdy, bo może to odwrócić się przeciwko Tobie. Więcej kwestii i zasad wyjaśnimy Ci podczas szkolenia.

 

TRENING JAZDY W NOCY

 

To dodatkowy pakiet szkoleniowy który proponujemy dla zahartowania umiejętności. Wydawałoby się, że prowadzenie samochodu nocą to nic trudnego, a jedyną radą jaka przychodzi na pierwszą myśl to po prostu jazda wolniejsza i uważniejsza niż za dnia. Zagrożeń jest jednak o wiele więcej niż może się wydawać, również technika jazdy nocą to cała paleta kolejnych, nowych czynności jakich powinien kierowca mieć świadomość. Szkolenie odbywa się po zmierzchu na krajowych drogach Małopolski.

 

JAZDA AUTOSTRADOWA

 

Szkolenie na autostradzie A4 i obwodnicy miasta Krakowa to również dodatkowy pakiet jaki można dokupić. Wydawałoby się, że jazda po prostej i szerokiej drodze to nic trudnego, ale jest zupełnie inaczej. W ostatnich latach ciągle wzrastają niekorzystne statystyki wypadków na szybkich drogach, a przyczyną są w 95% błędy kierowców. Wiedza o tym czego nie wolno zrobić i na co uważać to cała paleta zasad, które musi znać kierowca zamierzający korzystać z tych rodzajów dróg.

Nasza ocena to 4,65
(Na podstawie 723 opinii naszych kursantów)

200

Compendium wiedzy kierowcy kat.B w pigułce

 

B – REMIND ”Powrót na 4 koła” w 4h
PAKIET – B-Remind (2+4)
2 godziny warsztatów On-Line + 4 godzin jazd miejskich

 

Specjalnie dla osób chcących powrócić do jazdy autem po długiej przerwie przygotowaliśmy specjalne szkolenie z wiedzy ogólnej o najnowszych zmianach w prawie, obowiązujących obecnie przepisach, nowych technologiach i zasadach użytkowania oraz eksploatowania samochodu. W ciągu zaledwie 2 godzin w formie multimedialnego wykładu dowiesz się i odświeżysz swoją wiedzę m.in. z poniższych zagadnień:

 

– rodzaje systemów bezpieczeństwa stosowanych w pojazdach,
– czym jest i jak działa ABS, ESP, ASR, Hill Hold i inne….
– co to jest ISOFIX, Top Tether, zasady przewozu dzieci,
– diesel, benzyna, hybryda, czy może elektryk? Co wybrać?
– zasady prawidłowej eksploatacji (płyny, oleje, hamulce)
– jakie są rodzaje opon? Co kupić i jak używać?
– automat, czy manual?
– ubezpieczenia i przeglądy, co musisz wiedzieć?
– przypomnienie fundamentalnych zasad jazdy, znaczenia kontrolek,
– co robić w przypadku awarii, wypadku, kolizji, żeby nie mieć kłopotów

 

oraz wiele innych tematów powiązanych..;

 

Takie szkolenie organizujemy raz w miesiącu, zapisy odbywają się mailowo lub telefonicznie za pośrednictwem biura Auto Akademii. Uczestnictwo w tej części daje mocne podstawy do dalszego szkolenia praktycznego. Wiedza którą przekazujemy bardzo ułatwia późniejszą komunikację i pracę z instruktorem. Po prostu im wiesz więcej z teorii jazdy, tym szybciej opanujesz praktykę!

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z naszym biurem.

Doszkalanie kierowców
200
Zamknij
Doszkalanie kierowców

Doszkalanie kierowców

200 zł